Naša škola je zapojená do rôznych projektov, ktoré podporujú rozvoj inovačných metód vzdelávania na ZŠ.

Moderné vzdelávanie – digitálne vzdelávanie pre všeobecno–vzdelávacie predmety

Národný projekt spolufinancovaný zo zdrojov EÚ
Cieľ projektu: Obsahová prestavba vzdelávania na základných a stredných školách s využitím inovatívnych foriem a metód výučby
Vyhlasovateľ: Ústav informácií a prognóz školstva, Staré Grunty 52, Bratislava
Dĺžka trvania od: 31.12.2012 - do 30.11.2015
Získané fin. prostriedky pre školu (materiálne vybavenie): interaktívna tabuľa, notebook, so softvérom, ozvučenie učebne

Elektronizácia vzdelávacieho systému regionálneho školstva

Národný projekt spolufinancovaný zo zdrojov EÚ
Cieľ projektu: Vybudovanie funkčného elektronického vzdelávacieho systému, uvedenie elektronických služieb do prevádzky, zriadenie a vybavenie digitálnych tried, prispôsobenie digitálneho obsahu, vyškolenie vybraných pracovníkov pre zabezpečenie ďalšieho vzdelávania pedagogických pracovníkov.
Vyhlasovateľ: Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR, Stromová 1, Bratislava
Dĺžka trvania od: 19.11.2013 – do: neuvedené
Získané fin. prostriedky pre školu (materiálne vybavenie): interaktívna tabuľa, notebook so softvérom

Komplexný poradenský systém prevencie a ovplyvňovania sociálno-patologických javov v školskom prostredí

Národný projekt spolufinancovaný zo zdrojov EÚ
Cieľ projektu: Zvyšovanie vzdelanostnej úrovne žiakov ZŠ so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami zefektívnením systému výchovného poradenstva a prevencie v záujme uľahčenia sociálnej integrácie týchto žiakov aj prostredníctvom zvyšovania pravdepodobnosti ich úspešného uplatnenia sa na trhu práce.
Vyhlasovateľ: Výskumný ústav detskej psychológie a patopsychológie, Cyprichova 42, Bratislava
Dĺžka trvania od: 17.1.2013 – do: 31.10.2015
Získané fin. prostriedky pre školu (materiálne vybavenie): odborné metodiky, publikácie, časopisecká literatúra, diagnostické a edukačné balíčky, metodologické nástroje

Zvyšovanie kvality vzdelávania na základných a stredných školách s využitím elektronického testovania

Národný projekt spolufinancovaný zo zdrojov EÚ
Cieľ projektu: Vytvorenie podmienok na postupné zapojenie všetkých základných a stredných škôl do elektronického testovania
Vyhlasovateľ: Národný ústav certifikovaných meraní, Bratislava
Dĺžka trvania od: 12.3.2013 – do: 30.11.2015
Získané fin. prostriedky pre školu (materiálne vybavenie): Moderný spôsob testovania a odborné vyškolenie personálu školy, podpora autoevalvácie školy, zvýšenie prestíže školy, bezplatný prístup k rozsiahlej elektronickej databáze testov a úloh

Modernizácia vzdelávacieho procesu na základných školách

Od 7. 9. 2009 sme zapojení do národného projektu " Modernizácia vzdelávacieho procesu na základných školách." Projekt je spolufinancovaný zo zdrojov Európskeho sociálneho fondu. Cieľom je inovovať a modernizovať obsah, metódy a výstupy vzdelávacieho procesu. Z prostriedkov projektu sme vybudovali modernú učebňu na výučbu cudzích jazykov vybavenú výkonnými počítačmi a dataprojektorom.

Náš projekt MODERNÁ ŠKOLA - ZÁKLAD PLNOHODNOTNÉHO ŽIVOTA je realizovaný v 14 aktivitách:
1.1. Zaznamenávanie a spracovanie zvuku
1.2. Zaznamenávanie a spracovanie fotografií a obrázkov
1.3. Zaznamenávanie a spracovnie filmu
1.4. Tvorba multimediálnych vzdelávacích prezentácií
2.1. zdravý životný štýl a relax v čajovni Šáločka
2.2. Zážitkové edukačné aktivity v priestoroch školskej chodby
2.3. Tvorivá dramatika
3.1. Stretnutia s ľudovou rozprávkou
3.2. Cykloturistikou za poznaním prírody
3.3. Píšťalôčka moja alebo príroda spieva v dreve
3.4. Počujem a rozumiem
3.5. Poznávanie kultúrneho dedičstva predkov
3.6. Poznaj a chráň svoju prírodu
3.7. Meteorologická stanica, praktické meteorologické pozorovania
3.8. Pohyb myšlienok a tela
3.9. Komunikácia v cudzom jazyku prostredníctvom projektu e-Twinning
3.10. Galéria žiackej tvorivosti
V súčasnosti prebieha implementácia výsledkov projektu do výchovno-vyučovacieho procesu.

Infovek

Zavádza a podporuje vzdelávanie v oblasti informatiky na ZŠ.

Otvorená škola

Aktivity tohto projektu otvárajú školu ako centrum spoločenskej a športovej činnosti deťom, rodičom a priateľom školy aj mimo vyučovacieho procesu:
Vítanie prváčikov
Deň otvorených dverí
Vianočná kapustnica
Školský ples
Deti rodičom a rodičia deťom

Nemenej úspešné sú aj ostatné projekty realizované v minulých školských rokoch v našej škole .