ŠKOLSKÝ ŠPECIÁLNY PEDAGÓG

Som tu pre všetky deti, rodičov, pedagógov, ktorí potrebujú moju radu, pomoc.

Ako školský špeciálny pedagóg pomáham riešiť problémy a poskytujem špeciálno-pedagogický servis žiakom so (ŠVVP – špeciálnymi vychovno-vzdelávacími potrebami): individuálne integrovaným žiakom, žiakom so špecifickými vývinovými poruchami učenia, správania, s ťažkosťami v učení, s narušenou komunikačnou schopnosťou, zmyslovo a telesne postihnutým žiakom.

Aktívne spolupracujem so školským psychológom – PhDr. Vierou Berhanovou (PPP Žilina), ktorá je tu pre Vás každú stredu od 13:00 do 15:00.

Individuálnu špeciálno-pedagogickú diagnostiku vykonávame spolu s psychologičkou v oblasti: zrakovej a sluchovej analýzy, syntézy, diferenciácie, grafomotoriky. Ďalej v oblasti matematických zručností, čítania, motorických zručností a diagnostiky správania sa žiakov.
     Individuálnu špeciálno-pedagogickú starostlivosť a reedukáciu realizujem v oblasti špecifických vývinových porúch učenia, pravo-ľavej orientácie, sluchového a zrakového vnímania, rozvíjania hrubej a jemnej motoriky.

V mojej náplni sú aj pozorovacie hodiny - počas priamej vyučovacej činnosti, pozorovanie žiakov so ŠVVP v rôznych situáciách (účasť na všetkých akciách školy), konzultácie a spolupráca s rodičmi, s Pedagogicko-psychologickou poradňou (1x mesačne stretnutie so školskými špeciálnymi pedagógmi), so Špeciálno-pedagogickou poradňou, Detským integračným centrom, s riaditeľom školy, zástupcami školy, výchovnou poradkyňou, konzultácie s jednotlivými vyučujúcimi a triednymi učiteľmi, konzultácie s vychovávateľkami ŠKD a s asistentmi učiteľa.

V škole ma nájdete každý pracovný deň od 7:30 do 14:00 na 1. poschodí – BLOK F.

Konzultačné hodiny sú  každú v stredu od 13:00 – 15:00 a podľa potreby.

Mgr. Miriama Marčišová