Fyzikálny zákon by mal byť aj matematicky krásny.

(René Descartes)

Mgr. Marta Zábojníková

Cieľom fyziky, ktorá sa vyučuje na základnej škole od 6. ročníka, je získať poznatky a zručnosti, ktoré rozvíjajú samostatné myslenie pri riešení praktických situácií.

Súťaže:

Fyzikálna olympiáda

Exkurzie:

Hvezdáreň - Kysucké Nové Mesto
Hvezdáreň - Žilina
Hydrometeorologický ústav - Žilina

Projekty žiakov:

Šírenie tepla
Žiaci mali za úlohu vymyslieť si jednoduchý experiment na dôkaz šírenia tepla vedením, prúdením alebo žiarením. Experiment si doma zrealizovali, nafotili a pripravili prezentáciu. Výsledky experimentu prezentovali pred spolužiakmi cez dataprojektor. Vedieť prezentovať výsledky svojej práce je dôležitou súčasťou osobnostného rozvoja človeka. K tomu pomáhala mladým prednášateľom spätná väzba od učiteľa, no hlavne od spolužiakov - poslucháčov. Ukážky prác: projekt 1, projekt 2, projekt 3, projekt 4, projekt 5.

Ďalšie žiacke práce
Vlastnosti kvapalín a plynov, 6. ročník