Dokonalosť sa skladá z maličkostí, ale dokonalosť nie je maličkosť.
                                                                                                 ( Michelangelo)

Mgr. Jana Sliviaková
 Mgr. Jana Ondrušová
VUM: Mgr. Zuzana Lichá

Cieľom výtvarnej výchovy je výtvarno - estetické osvojovanie skutočnosti prostredníctvom výtvarných činností
a aktívným osvojovaním výtvarného umenia a mimoumeleckého estetična. Práca na hodinách je rozdelená
do 2 celkov: Výtvarné činnosti a Výtvarná kultúra.Prvý celok sa zameriava na výtvarné vyjadrenie konkrétneho obsahu, druhý na formu besedy o výtvarnom umení.

Od 8. ročníka sa výtvarná výchova vyučuje ako nový predmet: Výchova umením, ktorý svojím obsahom nahrádza výtvarnú výchovu a hudobnú výchovu. Výchova umením, ktorý v sebe spája zložky výtvarnej a hudobnej výchovy.
Obsah učiva vo výtvarnej výchove je rozložený do tematických celkov: Výtvarný jazyk, Výtvarné činnosti inšpirované dejinami umenia, Podnety fotografie, -filmu a videa, - architektúry, - dizajnu, - tradičných remesiel, - synektické, Elektronické médiá, Tradícia a identita a Škola v galérii.
Obsah učiva vo výchove umením je osnovaný v celkoch: Zvuk a obraz - jazyk umenia, Tradícia a identita a Prieniky umením.

Každoročne sa naši žiaci zapájajú do výtvarných súťaží v regióne, kde úspešne reprezentujú našu školu svojimi výtvarnými prácami.Vyrábajú vianočné pohľadnice, ktoré škola posiela svojim sponzorom a priateľom školy.

Pozrite si  náš projekt Tvoríme si vlastnú galériu.