Ing. Miriam Svrčková
Mgr. Mária Kirschnerová
Mgr. Renáta Rybárová

Poslaním vyučovania informatiky je vysvetliť žiakom základné pojmy, postupy a prostriedky informatiky, budovať informatickú kultúru, tj. vychovávať k efektívnemu využívaniu prostriedkov informačnej civilizácie s rešpektovaním právnych a etických zásad. Neoddeliteľnou súčasťou predmetu je dôraz na riziká informačno-komunikačných technológií, ako sú vírusy, počítačová kriminalita, závislosti a pod.

Grafická súťaž "Farebný svet 2014"

Naši žiaci úspešne reprezentovali našu školu v mestskej grafickej súťaži. V kategórii 8.-9. ročníka vyhral 1. miesto Richard Frátrik (9.B) a 3.miesto Petra Masnicová (9.A). Marek Spišák sa umiestnil na 3. mieste v kategórii 5.-6. ročník. Mladým grafickým talentom graulujeme!

Súťaž bezpečnosť a zdravie

Žiaci našej školy sa pod vedením pána učiteľa Juraja Orieška zúčastnili súťaže "Životné prostredie a bezpečnosť očami ZŠ" vyhlásenej firmou KIA Motors Slovakia. 25.11.2011 sme sa v priestoroch Školiaceho strediska KIA v Gbeľanoch zúčastnili vyhodnotenia súťaže, kde Pavol Hlaváč a Michal Brezáni získali 1. miesto v kategórii "Bezpečnosť a zdravie - video". Okrem hodnotných vecných cien získali pre našu školu grant v hodnote 1500 €.

Blahoželáme!

Víťazné video:

Súťaž "Farebný svet 2013"

Žiak Marek Spišák vyhral 3. miesto v kategórii PRALES so svojou prácou v grafickej súťaži Farebný svet.

Ukážky žiackych projektov:

Prieskum
Žiaci mali za úlohu zostaviť v textovom editore (Word) krátky dotazník na ľubovoľnú tému, napr. voľný čas, práca na internete, šport, záľuby a pod. Po zozbieraní odpovedí od respondentov - spolužiakov tieto vyhodnocovali v tabuľkovom editore (Excel), kde si vytvorili podklady k prezentácii (PowerPoint). Výsledky prieskumu prezentovali pred spolužiakmi cez dataprojektor. Vedieť prezentovať výsledky svojej práce je dôležitou súčasťou osobnostného rozvoja človeka. K tomu pomáhala mladým prednášateľom spätná väzba od učiteľa, no hlavne od spolužiakov - poslucháčov. Ukážky prác: voľný čas 1, voľný čas 2, o športe.

Využívanie interaktívnej tabule
Na vyučovaní sa snažíme využívať moderné informačno-komunikačné technológie, ako je napr. interaktívna tabuľa. Ukážku práce s interaktívkou tabuľou nájdete tu.

Farebný svet 2011
Žiaci našej školy sa zapojili do 2. ročníka súťaže Farebný svet. V kategórii Navrhni si vzor na svoje tričko získala 1. miesto Zuzana Galvánková. Tu je jej víťazná práca: